بهترین رژیم لاغری دنیا ، چه رژیمی است و چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین رژیم لاغری دنیا ، عبارتی است که امروزه همه آن هایی که به دنبال لاغری و تناسب اندام هستند، به جستجو در مورد آن در اینترنت و منابع معتبر دیگر از قبیل کتاب ها و مجلات می گردند. دلیل آن هم چاقی مفرط و اضافه وزن اکثر افراد در جامعه امروزی است که بدلیل تغییر شیوه زندگی به زندگی ماشینی اتفاق افتاده است. اکثر افراد شغل هایی ساکن و به اصطلاح پشت میز نشین دارند و در کار خود تحرکی به آن صورت ندارند. لذا این موضوع باعث اضافه وزن آن ها شده و بدنبال رژیم های لاغری و کاهش وزن در منابع مختلف از جمله اینترنت می گردند.

براساس تحقیقات انجام شده، بیشترین جستجوها در مورد انواع رژیم ها در منابعی از قبیل اینترنت، جستجو درباره بهترین رژیم لاغری دنیا بوده است. این موضوع نشان می دهد که افراد به دنبال راهی مطمئن و امتحان شده می گردند تا با کمک آن به آنچه می خواهند، یعنی لاغری و تناسب اندام دست پیدا کنند. در ادامه این مقاله با خصوصیات و نحوه انجام این رژیم، تحت عنوان بهترین رژیم لاغری دنیا ، بیشتر آشنا خواهیم شد.

[ad id=’534′]

بهترین رژیم لاغری دنیا ، چه رژیمی است؟

شاید تصور همگان بر این باشد که بهترین رژیم لاغری دنیا ، همانند دیگر رژیم ها از قبیل رژیم سبزیجات، رژیم میوه جات، رژیم آب و … یک نوع رژیم خاص با دستور غذایی خاص و برنامه ای تعیین شده است که با پیروی از آن می توان به کاهش وزن شگفت انگیز در مدت زمان کوتاه دست پیدا کرد. اما در واقع چنین نیست. بهترین رژیم لاغری دنیا ، رژیمی است که در آن از همه انواع مواد غذایی استفاده شده باشد تا فرد در طول رژیم دچار کمبود یک ماده غذایی خاص و سوء تغذیه نشود. اما مقدار و میزان استفاده از این مواد غذایی در طول روز تعیین کننده است و می تواند به شما در کاهش وزن و تناسب اندام کمک کند. برخی از عادات بد غذایی را نیز باید طی این رژیم کنار گذاشت.

بهترین رژیم لاغری دنیا

مصرف زیاد نمک، شکر و قند در طول روز، که به سه سم سفید معروفند و سلامتی انسان را به خطر می اندازند، مصرف فست فود ها به مقدار زیاد و … از جمله عاداتی هستند که باید دور آن ها را خط کشید. همچنین طی این رژیم باید مصرف میوه جات و سبزیجات را بیشتر کرد. زیرا این مواد غذایی، دارای مقدار زیادی فیبر و آنتی اکسیدان هستند. فیبر برای بهبود عمل گوارش نقش ویژه ای دارد و آنتی اکسیدان نیز باعث افزایش میزان متابولیسم بدن شده و باعث افزایش سوخت و ساز و سوختن چربی های اضافی بدن می شود. در این میان باور های غلطی وجود دارند که باعث می شود افراد در اجرای بهترین رژیم لاغری دنیا به مشکل بر بخورند. در ادامه به تعدای از این باور های غلط در مورد بهترین رژیم لاغری دنیا اشاره می کنیم.

بیشتر بخوانید: رژیم لاغری سریع و موثر 

باور های غلط در مورد بهترین رژیم لاغری دنیا

باور های غلط بسیاری در مورد بهترین رژیم لاغری دنیا وجود دارد که باعث شده است افراد این رژیم را سخت بپندارند و در اجرای آن به مشکل بر بخورند. باور هایی از قبیل :

  • از ساعت 8 شب به بعد نباید هیچ ماده غذایی مصرف شود که کاهش وزن سریعتر رخ دهد.
  • روغن را باید بطور کامل از غذا ها حذف کرد.
  • دو ساعت پس از ورزش نباید چیزی خورد. تا کاهش وزن در شما رخ دهد.
  • بهتر است شام مصرف نکنید
  • و …

این موارد و موارد بسیار دیگر، جزء باور های غلط به شمار می آیند که باعث شده است افراد به بهترین رژیم لاغری دنیا ، به دید یک رژیم سخت نگاه کنند.

بیشتر بخوانید: ژل لاغری 

آیا با خوردن همه انواع مواد غذایی، می توان لاغر شد؟

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، بهترین رژیم لاغری دنیا ، رژیمی است که در آن از همه انواع مواد غذایی استفاده شود تا دچار سوء تغذیه نشده و کاهش وزن متعادل داشته باشید. بعضی افراد هستند که در طول روز از همه انواع مواد غذایی استفاده می کنند، ولی به هیچ وجه چاق نمی شوند و اندام متناسبی دارند. شاید راز این اتفاق را وقتی کشف کنید که با این افراد در مهمانی شرکت می کنید که انواع غذاهای لذیذ و نوشیدنی ها و مواد غذایی پرکالری پذیرایی می شوند. این افراد معمولا به اندازه کم از همه مواد غذایی می خورند و هنگامیکه سیر شدند دست از غذا خوردن می کشند. وقتی به آن ها می گویید که چرا از این غذای لذیذ نمی خورید و یا اینکه کم می خورید، می گویند که اشتها نداریم.

در حالیکه غذاهای لذیذ و خوشمزه معمولا باعث افزایش اشتهای افراد می شوندو اکثر افراد نمی توانند جلوی خود را بگیرند و مقدار زیادی مواد غذایی در طی یک وعده مصرف می کنند. تفاوت شما با آن ها در این است که آن ها در مهمانی، سفر و یا در خانه و رستوران همیشه به مقدار کافی و به اندازه غذا مصرف می کنند. با این روش آن ها از ورود مقدار کالری زیاد در طول روز اجتناب کرده و میزان کالری موردنیاز برای فعالیت های روزانه را فقط دریافت می کنند. عدم دریافت کالری اضافی، به نوبه خود سبب عدم تجمع چربی های اضافی در اندام های مختلف بدن از قبیل شکم، ران ها و باسن شده و بدین ترتیب سبب کاهش وزن و تناسب اندام شما می شود.

بیشتر بخوانید: قرص لاغری

کلام آخر در مورد بهترین رژیم لاغری دنیا

در پایان، با توجه به نکاتی که در مورد بهترین رژیم لاغری دنیا گفته شد، بهتر است رژیمی برای لاغری و تناسب اندام خود اتخاذ کنید که شامل همه انواع مواد غذایی از قبیل سبزیجات، میوه جات، دانه ها، غلات، انواع پروتئین ها و ویتامین ها باشد. اما به مقدار مصرف خود توجه کنید. توجه داشته باشید که مصرف همه انواع مواد غذایی برای سلامت شما لازم است و شما باید طی برنامه غذایی روزانه خود از همه انواع مواد غذایی استفاده کنید. اما همیشه سعی کنید که به مقدار کافی از این مواد غذایی استفاده کنید و از دریافت کالری اضافی در طول روز اجتناب کنید.

[ad id=’534′]

منبع:

لطفا رای بدهید
[Total: 2 Average: 4]

همچنین ببینید

3 رژیم لاغری سریع و موثر ، برای کاهش وزن سریع و تناسب اندام

رژیم های لاغری امروزه برای تناسب اندام و زیبایی در بین آقایان و بخصوص خانم …