آیا ژل لاغری ، واقعا برای سوختن چربی های اضافی بدن موثر است؟

ژل لاغری ، محصولی است که برای کاهش وزن، و کاهش چربی های اضافی در نواحی مختلف بدن، از جمله ران ها، باسن و شکم استفاده می شود. ژل لاغری در افزایش متابولیسم بدن تاثیری نداشته و باعث کاهش بافت چربی به صورت موقت می شود. این ژل باعث می شود که بدن برای تولید انرژی، چربی های اضافی بدن را طی فرآیندی به نام لیپولیز بسوزاند. در این فرآیند، از سوختن چربی های اضافی بدن، تولید انرژی می شود و از این انرژی برای انجام کارهای روزانه، استفاده می شود. لذا پس از چند روز استفاده از این ژل، بافت چربی رفته رفته دچار کاهش می شود و سبب خوش فرمی بدن می شود.

علاوه برآن، استفاده از آن، می تواند سبب اختلال در روند گردش خون شده، و باعث افزایش خونرسانی به بافت هایی می شود که چربی آن ها زیاد است . این عمل باعث افزایش دمای آن مناطق شده و کاهش چربی های اضافی بدن را سبب می شود.

[ad id=’534′] [gap]

اثر ژل لاغری، کوتاه مدت است یا بلند مدت؟

آن دسته از افرادی که قصد لاغر شدن دارند، بایستی به این نکته توجه داشته باشند که لاغری اندام های بدن و تناسب اندام، نیاز به رژیم غذایی سالم و قرار دادن ورزش در برنامه روزانه می باشد. استفاده از ژل لاغری و انواع داروهای لاغری فقط استفاده کوتاه مدت داشته و در صورت قطع مصرف، وزن فرد به حالت اولیه خود باز می گردد. بنابراین استفاده از ژل لاغری و انواع داروهای لاغری، اثری موقتی و کوتاه مدت داشته و اثر آن نمی تواند بلند مدت و دائمی باشد. معمولا افرادی که چاقی و چربی اضافه در نواحی خاصی از بدن، از قبیل ران، باسن و شکم دارند، از ژل های لاغری برای کاهش چربی های بدن استفاده می شود.

ژل لاغری

بیشتر بخوانید: رژیم لاغری سریع و موثر 

مزایای استفاده از ژل لاغری

 • استفاده از انواع مختلف ژل، بسیار راحت و آسان است. کافی است که این ژل ها را روی منطقه ای که می خواهید چربی های آن اندام را کاهش دهید بمالید.
 • انواع ژل های لاغری به راحتی در دسترس هستند و می توان آن را از فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی و داروخانه ها به آسانی تهیه کرد.
 • ژل لاغری ، باعث افزایش جریان خون به منطقه استفاده شده می شود و این افزایش جریان خون، سبب افزایش سوخت و ساز چربی ها در آن ناحیه می شود.
[gap]

چه نکاتی باید در هنگام خرید ژل لاغری به آن ها توجه کرد؟

در هنگام خرید انواع ژل های لاغری، بایستی به نکاتی توجه کرد که عدم توجه به آن ها می تواند به سلامتی فرد آسیب بزند. در ادامه به تعدادی از این نکات اشاره می کنیم:

 • با آگاهی کامل به خریداری ژل بپردازید. اگر از محصولی به اندازه کافی آگاهی و اطلاعات ندارید، به تبلیغات ارائه شده در مورد آن محصول، که اغلب برای افزایش فروش محصول هستند و کذب می باشند، توجه نکنید و آن محصول را خریداری نکنید.
 • اگر می خواهید محصولی خاص را خریداری کنید، ابتدا از کسانی که قبلا از آن استفاده کرده اند تحقیق و پرس و جو کنید تا محصولی مناسب و موثر را برای لاغری خریداری کنید.
 • از محصولاتی به عنوان ژل لاغری برای کاهش وزن و تناسب اندام خود استفاده کنید که دارای سابقه خوبی در بازار بوده و همه افرادی که از آن استفاده کرده اند، به تعریف از آن می پردازند.
 • در هنگام خرید محصولات لاغری از قبیل ژل های لاغری، اطمینان حاصل کنید که محصول اصلی و واقعی است و تقلبی نمی باشد. زیرا ممکن است در صورتی که از محصول تقلبی استفاده کنید دارای عوارض باشد و برای سلامتی فرد خطرناک باشد.
 • به تاریخ انقضای کرم ها و ژل های لاغری توجه کنید. زیرا در صورتی که تاریخ مصرف ژل لاغری گذشته باشد، می تواند دارای عارضه و خطراتی برای سلامتی فرد شود. همچنین بهتر است در هنگام خرید انواع ژل های لاغری، از ژل های لاغری در بسته بندی های کوچک استفاده کنید تا سریع مصرف شود و تاریخ انقضای آن رد نشود.
بیشتر بخوانید: رژیم کانادایی 

نکاتی در استفاده از انواع ژل های لاغری

فرد بایستی کرم یا ژل را به قسمت هایی از بدن که می خواهد آن قسمت ها را لاغر کند، از قبیل شکم، ران و باسن، بمالد. در ادامه به نکاتی که باید در استفاده از انواع ژل های لاغری مورد توجه قرار دهید، اشاره خواهیم کرد:

 • کرم یا ژل های لاغری بایستی دوبار در روز، یک بار صبح و یک بار عصر مصرف شود.
 • در هنگام استفاده از ژل، از حرکات دورانی استفاده نموده و با فشار کافی انجام دهید. تا چربی های زیر پوست به حرکت درآیند.
 • همیشه قبل از اینکه می خواهید از ژل استفاده کنید، پوست را کاملا پاک و تمیز کنید. تا ژل بطور کامل جذب شود.
 • برای اینکه اثر چربی سوزی این ژل ها بیشتر شود، بهتر است روی آن را با پلاستیک پوشانیده و به مدت 20 دقیقه به همان حالت نگه دارید.
 • همچنین باید در هنگام استفاده از این ژل برای لاغری و تناسب اندام، انجام ورزش و همچنین رژیم غذایی مناسب در برنامه روزانه قرار داده شود تا اثرات بهتر و بیشتری را برای فرد داشته باشد.
بیشتر بخوانید: برنامه غذایی برای لاغری 

عوارض و معایب استفاده از انواع کرم و ژل لاغری

هر دارویی که برای سلامتی بدن و رفع عارضه و بیماری استفاده می شود، دارای معایب و عوارض جانبی بوده که بایستی قبل از مصرف از آن ها با خبر شوید. این معایب و عوارض جانبی شامل موارد زیر هستند:

معایب:

 • این ژل های لاغری باعث ایجاد حس قلقلک و خارش روی پوست می شوند که می توانند برای فرد مصرف کننده آزار دهنده باشد.
 • این ژل ها نمی توانند به تنهایی باعث کاهش چربی های بدن شوند.

عوارض جانبی:

 • این ژل های لاغری می توانند باعث کاهش اشتها شوند.
 • استفاده از ژل لاغری می تواند باعث سرگیجه شود.
 • این ژل ها می توانند باعث ایجاد ضربان قلب نامظم یا آریتمی قلبی در فرد شوند.
 • بی خوابی، یکی دیگر از عوارض این ژل هاست.
 • افرادی که از ژل استفاده می کنند، می توانند دارای تعرق زیاد باشند.
 • اسهال و حالت تهوع از دیگر عوارض استفاده از این ژل ها می باشد.
[ad id=’534′]

منبع:

https://www.toskanicosmetics.com/en/profesional/productos/slimming-gel-93-en

لطفا رای بدهید
[Total: 10 Average: 3.5]

همچنین ببینید

لاغری صورت در کوتاه ترین زمان ؛ راهکارهای موثر

امروزه لاغری صورت و استخوانی و کشیده نشان دادن صورت، به یک دغدغه برای عموم …