تحقق رویای رژیم لاغری شکم و پهلو در کمترین زمان

لاغری شکم و اندام مناسب ، یکی از خواسته های امروزی مردم است. خواسته ای که با رژیم غذایی نامناسبی که اغلب مردم دارند، عموما به آن نمی رسند. زندگی امروزی سرشار از غذاهای نامناسب و پر از کالری است که باعث افزایش وزن افراد می شود. اغلب افراد در راستای تناسب اندام خود، برنامه رژیم لاغری شکم و پهلو را دنبال می کنند. برنامه ای که علاوه بر داشتن یک رژیم لاغری مناسب، به ورزش هم نیاز دارد. عموما افراد در انجام برنامه های رژیم غذایی با مشکل مواجه می شوند. زیرا ترک عادات غذایی که سال ها با آن زندگی کرده اند، بسیار سخت و مشکل است.

عادات غذایی از قبیل مصرف فست فود ها، غذاهای چرب و بسیاری از تنقلات و شیرینی هایی که جز افزایش وزن و داشتن کالری زیاد، سودی برای انسان ندارند. لذا برنامه رژیم لاغری شکم و پهلو، یک راه حل مناسب و ساده برای کاهش چربی های دور شکم و تناسب اندام می باشد. رژیمی که علاوه بر داشتن یک برنامه مناسب برای خورد و خوراک افراد، به آن ها می آموزد که در طول روز یا هفته چه نوع ورزش هایی و به چه مدت انجام دهند. در ادامه به طور خلاصه در مورد برنامه رژیم لاغری شکم و پهلو، شامل ورزش ها و مواد غذایی مناسب در راستای این برنامه می پردازیم.

[ad id=’534′]

برنامه رژیم لاغری شکم و پهلو ، شامل مواد غذایی و ورزش ها

بعضی از خوراکی ها وجود دارند که با وجود اینکه حجم زیادی ندارند، اما انرژی زیادی را برای بدن فراهم کرده و با مصرف آن ها، غذاهای سنگین از برنامه های غذایی بطور خود به خود حذف می شوند. این مواد غذایی سوخت و ساز بدن را افزایش داده و انرژی زیادی تولید می کنند که بدن را برای انجام فعالیت های روزانه آماده کرده و احساس گرسنگی را از انسان دور می سازند. از جمله این مواد غذایی می توان به چند مورد اشاره کرد که در ادامه تک به تک آن هارا بر می شمریم.

بیشتر بخوانید: لاغری شکم در یک هفته

رژیم لاغری شکم و پهلو

1- جو دوسر

یکی از مواد غذایی بسیار مهم و تاثیر گذار در برنامه رژیم لاغری شکم و پهلو، جو دوسر می باشد. این ماده غذایی سوخت و ساز بدن را به مقدار زیادی افزایش می دهد. افزایش سوخت و ساز بدن به نوبه خود سبب افزایش تولید انرژی شده و انسان را بطور کامل برای انجام فرایند های روزانه مهیا می کند. اگر این ماده غذایی مهم و پرانرژی، در هنگام صبحانه مصرف شود، انسان بطور کامل تا ظهر شارژ می شود و نیازی به مصرف غذاهای ناسالم از قبیل فست فود ها در طول روز پیدا نمی کند.

جو دوسر برای رژیم لاغری شکم و پهلو

جو دوسر در رژیم لاغری

 

2- بادام

بادام یکی دیگر از مواد مغذی است که در آب کردن چربی های شکمی در برنامه رژیم لاغری شکم و پهلو کمک بسیاری به انسان می کند. بادام حاوی انواعی از پروتئین هاست که به انسان کمک می کند که سیر بماند و گرسنگی را احساس نکند. این موضوع باعث می شود که مغز فرمان سیری را به مدت بیشتری ارسال کند و انسان به مدت بیشتری احساس سیری کند. همچنین اگر هم گرسنه شود با مقدار اندکی غذا بلافاصله سیر می شود. این روند اگر ادامه پیدا کند به تدریج معده انسان کوچک و کوچک تر شده و به کم خوری عادت می کند که خود باعث لاغری شکم می شود. همچنین بادام حاوی چربی های سیر نشده ای می باشد که خاصیت سیر کنندگی دارد. این عوامل باعث می شود که بادام به عنوان یک وعده غذایی کامل در نظر گرفته شود که در برنامه رژیم لاغری شکم و پهلو می تواند نقشی ویژه داشته باشد.

بادام هوایی جو دوسر برای رژیم لاغری شکم و پهلو

بادام هوایی در رژیم لاغری شکم و پهلو

 

3- سرکه سیب

سرکه سیب یکی دیگر از مواد تاثیر گذار در برنامه رژیم لاغری شکم و پهلو می باشد . معمولا آن هایی که برای رژیم لاغری به نزد متخصص تغذیه می روند، از جانب این متخصصان توصیه اکید به خوردن سرکه سیب می شود. براساس تحقیقات انجام شده، سرکه سیب آنزیمی که چربی ها یا لیپید های جانوری را تجزیه می کند (آنزیم لیپاز) در بدن فعال می کند. این آنزیم باعث افزایش سوخت و ساز چربی ها شده و کاهش وزن را رقم می زند. این افزایش در سوخت و ساز چربی ها، باعث می شود که انسان سیر بماند و انرژی زیادی داشته باشد و کم تر احساس گرسنگی کند.

سرکه سیب برای رژیم لاغری شکم و پهلو

اثر سرکه سیب در رژیم لاغری شکم و پهلو

 

4- دارچین

دارچین یکی دیگر از مواد غذایی موثر در کاهش چربی های بدن می باشد. در برنامه رژیم لاغری شکم و پهلو، دارچین به علت طبع گرمی که دارد باعث می شود که سوخت و ساز بدن افزایش یابد و چربی های ناحیه شکمی آب شوند. همچنین دارچین به علت شیرینی که دارد می توان از آن به جای شکر در غذا ها و همچنین به جای قند در هنگام نوشیدن چایی استفاده کرد. دارچین همچنین باعث کم شدن دریافت کالری مواد غذایی شده و این عامل به همراه عامل چربی سوزی، سبب کاهش وزن و لاغری شکم، در طول برنامه رژیم لاغری شکم و پهلو می شوند.

دارچین برای رژیم لاغری شکم و پهلو

دارچین در رژیم لاغری شکم و پهلو

 

 

5- ورزش کرانچ

همانطور که در بالا گفته شد، در برنامه رژیم لاغری شکم و پهلو، علاوه بر داشتن رژیم غذایی مناسب، باید ورزش هایی را انجام داد که عضلات شکم را درگیر کند. یکی از این ورزش ها، ورزش کرانچ است. کرانچ معمولا در هر باشگاه پرورش اندام و فیتنس آموزش داده می شود و یکی از ورزش هایی است که بیشترین تاثیر را در درگیر کردن عضلات شکم و آب کردن چربی های شکمی در حین برنامه رژیم لاغری شکم و پهلو دارد.

ورزش کرانچ برای لاغری شکم

اثر ورزش کرانچ در برنامه رژیم غذایی شکم و پهلو

 

6- ورزش پلانک

پلانک نیز یکی دیگر از ورزش هایی است که در برنامه رژیم لاغری شکم و پهلو توصیه می شود. پلانک نیز مانند کرانچ بسیار راحت بوده و به تدریج که این ورزش را انجام می دهید می توانید در روز ها و هفته های بعدی مدت زمان بیشتری را روی حرکت بایستید و فشار وارده بر شکم را افزایش دهید.

ورزش پلانک برای لاغری شکم

ورزش پلانک در رژیم لاغری شکم و پهلو

بیشتر بخوانید: ورزش لاغری شکم

 

غذاهای ممنوعه در برنامه رژیم لاغری شکم و پهلو

از خوردن نان سفید بپرهیزید. زیرا دارای قند بالایی بوده و مقدار زیاد آن سبب افزایش وزن می شود. همچنین خوردن فست فود ها و غذاهای آماده و چرب را کنار بگذارید. این غذا ها کالری بسیار بالایی داشته که سبب افزایش وزن بدن می شوند.

[ad id=’534′]
لطفا رای بدهید
[Total: 3 Average: 3.3]

همچنین ببینید

آیا ژل لاغری ، واقعا برای سوختن چربی های اضافی بدن موثر است؟

ژل لاغری ، محصولی است که برای کاهش وزن، و کاهش چربی های اضافی در …